Parasole reklamowe – z jakich materiałów wytwarza się ich trzony i rączki?

Posted on

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

Parasole to niezwykle uniwersalne gadżety reklamowe, które nigdy nie wychodzą z mody. Wręczyć można je klientom zarówno podczas wydarzeń branżowych takich, jak konferencje czy targi, jak i z okazji jubileuszu marki, nowego wspólnego projektu czy przedłużenia współpracy na kolejny rok. Takie produkty różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania czaszy oraz stelaża. Kolejny parametr, który warto wziąć pod uwagę przy ich zakupie to trzon oraz rączka. Garść przydatnych informacji na ten temat – poniżej.Parasole reklamowe składają się między innymi z trzonka oraz rączki, które w znaczący sposób wpływają na wytrzymałość oraz komfort użytkowania. Stanowią one również istotny element estetyczny. Tańsze modele posiadają trzony wykonane z metalu oraz aluminium. Pierwsze z nich są jednocześnie ciężkie oraz trwałe. Drugie charakteryzują się niższą wagą, lecz jednocześnie większą podatnością na uszkodzenie. Droższe parasole posiadają z kolei trzonu stalowe oraz mosiężne, które są niezwykle trwałe, niklowane (zabieg ten skutecznie chroni przed korozją) czy drewniane (prezentują się one bardzo efektownie).

Parasole reklamowe różnić mogą się od siebie długością trzonu. W przypadku klasycznego modelu dla osoby dorosłej parametr ten wynosić powinien około 90 – 100 centymetrów. Jeśli chodzi o modele dziecięce, odpowiednie będą wymiary w przedziale 60-70 centymetrów.

parasole reklamowe składają się także z rączki, która jest elementem ważniejszym od trzonu. Powinna być ona zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Najtańsze produkty posiadają rączki wykonane z tworzywa sztucznego, na przykład aluminium. Znacznie trwalsze są modele, gdzie element ten pokryty jest piankową lub gumową powłoką, która jest przyjemna w dotyku. Osobom, dla których kwestią priorytetową jest estetyczny wygląd rączki, zaopatrzyć powinny się w model drewniany lub skórzany, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Jeśli chodzi o jej kształt, najbardziej wygodne są parasole, gdzie ma ona formę litery „U.”

Tags: , ,